Inter Cars FÓRUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tlmiče pruženia

+3
mikib
Miki
rolands
7 posters

Goto down

tlmiče pruženia Empty tlmiče pruženia

Odoslať  rolands So marec 22, 2008 1:37 am

plynokvapalinové alebo kvapalinové ?

rolands

Počet príspevkov : 32
Age : 47
Registration date : 18.03.2008

Návrat hore Goto down

tlmiče pruženia Empty Re: tlmiče pruženia

Odoslať  Miki So marec 22, 2008 2:28 am

plyn + kvapalina

Miki

Počet príspevkov : 35
Registration date : 19.03.2008

Návrat hore Goto down

tlmiče pruženia Empty Re: tlmiče pruženia

Odoslať  mikib Ne marec 23, 2008 12:10 am

hm, plyn funguje lepsie, otazka je, ci mas na mysli dvojplast, alebo plavajuci piest... a dalsia vec-plynaky si sam nenastavis... Very Happy

mikib

Počet príspevkov : 92
Registration date : 19.03.2008

Návrat hore Goto down

tlmiče pruženia Empty Re: tlmiče pruženia

Odoslať  autoholik St marec 26, 2008 11:24 am

ja polozim inu podotazku. co vravite na najlacnejsie tlmice ako Magnum, Delphi, Gabriel a podobne znacky? Mate nejaku vlastnu skusenost? Uz som totiz zazil dvakrat, ze behom par dni po vymene vytiekol original tlmic, takze je to len o stasti alebo kde je pravda? Shocked
autoholik
autoholik

Počet príspevkov : 43
Registration date : 25.03.2008

Návrat hore Goto down

tlmiče pruženia Empty Re: tlmiče pruženia

Odoslať  madtom St marec 26, 2008 11:35 am

autoholik napísal:ja polozim inu podotazku. co vravite na najlacnejsie tlmice ako Magnum, Delphi, Gabriel a podobne znacky? Mate nejaku vlastnu skusenost? Uz som totiz zazil dvakrat, ze behom par dni po vymene vytiekol original tlmic, takze je to len o stasti alebo kde je pravda? Shocked

ako hovoril Fox Mulder, "the truth is out of there" alien 

madtom

Počet príspevkov : 16
Registration date : 17.03.2008

Návrat hore Goto down

tlmiče pruženia Empty Re: tlmiče pruženia

Odoslať  autoholik St marec 26, 2008 11:43 am

ale Scullyova by ti povedala, ze nato musime vedou prist Laughing
autoholik
autoholik

Počet príspevkov : 43
Registration date : 25.03.2008

Návrat hore Goto down

tlmiče pruženia Empty Re: tlmiče pruženia

Odoslať  mikib St marec 26, 2008 10:42 pm

otazka je, co chces od auta... ja som trosku extremista a som narocny, ak ti staci seriovy podvozok, tak KYB su velmi fajn Smile , sachs mozu tiez byt, aj ked su drahsie trosku... nesiel by som velmi do "noviniek", ako boli kedysi monroe sensatrac a pod, lebo vacsiou prave tieto vychytavky velmi rychlo koncia...
ak chces sport, kde je cena ale trosku inde, ako u serioveho, tak jedine komplet, idealne nastavitelny, lebo home made pokusy s rezanim pruzin a pod nefunguju a najlepsi podvozok je ten, co je zladeny, ako komplet... kupovat samostatne pruzinu a tlmic nie je dobra volba, lebo pruzina ma nejaku frekvenciu kmitania (cim "tvrdsia" pruzina, tym je frekvencia vyssia) a tlmic ju musi byt schopny "chytit".. ak nebol odladeny s konkretnou pruzinou, je malo pravdepodobne, ze bude naozaj dobre fungovat...

mikib

Počet príspevkov : 92
Registration date : 19.03.2008

Návrat hore Goto down

tlmiče pruženia Empty Re: tlmiče pruženia

Odoslať  autoholik St marec 26, 2008 11:48 pm

no mna zaujima cisto seriove auto a seriove jazdenie. sach sa kayaba su bez debaty fajn tlmice, ale ako pisem....kde je pes zakopany pri tych lacnejsich? je tam len vacsie riziko ze menej vydrzi, alebo ako inak moze fyzicky rovnaky tlmic stat niekedy aj trikrat tolko a pritom sa napriklad stale jedna o olejovy na to iste auto.
autoholik
autoholik

Počet príspevkov : 43
Registration date : 25.03.2008

Návrat hore Goto down

tlmiče pruženia Empty Re: tlmiče pruženia

Odoslať  mikib Št marec 27, 2008 12:00 am

ja si moc netrufam hodnotit kvalitu konkretnych znaciek a preferujem skor menovane znacky pri tlmicoch... rozdiel moze byt v tom, ze su pouzite menej dimenzovane simeringy, tesnenia mozu skor starnut, material moze byt iny, lacnejsi olej, ktory rychlejsie straca vlastnosti.... kopa veci...
pre pripad krajnej vieme vybavit expertizu na USI.... Smile

mikib

Počet príspevkov : 92
Registration date : 19.03.2008

Návrat hore Goto down

tlmiče pruženia Empty Re: tlmiče pruženia

Odoslať  autoholik Ut apríl 08, 2008 11:46 am

dobre, dalsia otazka:
ludia, co to tu citate...tiez ste nazorou, ze tlmice namerane na stolici pod 60 percent su slabe a pod 40 krticke? mate skusenosti, kde tento test robia? nasiel som mikonu a matador, ale ci aj niekto iny.
autoholik
autoholik

Počet príspevkov : 43
Registration date : 25.03.2008

Návrat hore Goto down

tlmiče pruženia Empty Re: tlmiče pruženia

Odoslať  mikib St apríl 09, 2008 1:07 am

nechcem ti brat iluzie, ale tie testy su podla mna uuuplne na dve veci... Smile tlmic sa testuje na stolici (iba vo fabrike) a to tak, ze pri dvoch frekvenciach zdvihu/stlacenia sa meria sila, ktorou ho je potrebne roztiahnut/stlacit.... ziadny iny sposob nie je podla mna zaujimavy... na tych stoliciach sa mi niekolko krat stalo, ze s novymi tlmicmi som mal horsie hodnoty, ako so starymi... neviem, ako funguje ta stolica presne, ale nevie ti odmerat silu, mozno tak ako odskakuje koleso od nej, ale nie som si isty, ci to ma nejaku vypovednu hodnotu... dva rozne tlmice (kludne aj nove) sa budu s jednou spruzinou spravat inak... ak si myslis, ze potrebujes vymenit, tak to zistis jedine tym, ako sa to auto sprava na ceste...

mikib

Počet príspevkov : 92
Registration date : 19.03.2008

Návrat hore Goto down

tlmiče pruženia Empty Re: tlmiče pruženia

Odoslať  mikib St apríl 09, 2008 1:09 am

na jednom malom sikovnom ciernom auticku su nastavitelne a je dost citit na spravani auta, ako ich nastavis.... ked su velmi uvolnene, zadok je pomerne dost nestabilny, hlavne na brzdy s natocenym volantom...

mikib

Počet príspevkov : 92
Registration date : 19.03.2008

Návrat hore Goto down

tlmiče pruženia Empty Re: tlmiče pruženia

Odoslať  GGabo Ut apríl 15, 2008 7:27 pm

BILSTEIN to je tlmic a iba po nich su KYB SACHS MONROE a ine

GGabo

Počet príspevkov : 8
Registration date : 15.04.2008

Návrat hore Goto down

tlmiče pruženia Empty Re: tlmiče pruženia

Odoslať  Miki Pi máj 30, 2008 10:59 pm

kedže ja sa s podvozkom dosť trápim, po dlhom rozhodovaní a vyskúšaní 4 rôznych tlmičov ( kyb, kyb agx, koni, bilstein b8 ) sa auto nespráva tak ako by som si predstavoval došlo k rozhodnutiu.
auto je v nitre u p. Ruisla. Pojde na vahy, kde sa presne zisti rozlozenie hmotnosti na kazde koleso zvlast a na zaklade tohto sa da vyrobit podvozok na mieru , pravdepodobne u HPsporting alebo u Protlumu.
Tymto padom je jasne, ze surne potrebujem sponzora Very Happy . Tak sa postavte do rady, pripravte si penazenky a nalepky, auto je vam k dispozicii ako reklamna plocha lol!

Miki

Počet príspevkov : 35
Registration date : 19.03.2008

Návrat hore Goto down

tlmiče pruženia Empty Re: tlmiče pruženia

Odoslať  mikib So máj 31, 2008 12:35 am

lebo skusas pikacoviny, keby si sa opytal ludi, co uz zaplatili taketo pokusy, tak ti povedia, ze s pruzinou, co ma priemer, ako seria nikdy nic nebude fungovat... tvrdost pruziny je dana hlavne jej priemerom, cim vacsia, tym maksia... aj ked sportova... pozri,ake pruziny ma vpredu IC saxo a sam vies, ako ten podvozok funguje... mozes menit tlmice, ako chces, ked nemas na to pruzinu... nie pruziny sa ladia k tlmicom, ale tlmice k pruzinam.... erik by ti o tom vedel aj dva dni v kuse rozpravat, ako daval po roku ladenia na zakazku vyrabat pruziny...... ;-)

mikib

Počet príspevkov : 92
Registration date : 19.03.2008

Návrat hore Goto down

tlmiče pruženia Empty Re: tlmiče pruženia

Odoslať  sachs Po december 01, 2008 6:56 pm

k dotazu zde plyn nebo kapalina.
vsechny tlumice jsou s olejem a plynem, lisi se vsak tlakem toho plynu (respektive vzduchu). tlumic obecne zvany olejovy je krome oleje doplnen jeste vzduche pod atmosterickym tlakem. tlumic tzv plynovy je doplnen plynem (dusikem) pod tlakem cca 5 nebo 25 baru podle provedeni. cim vetsi tlak plynu tim se mimo jine snizuje tvorba kavitacnich bublin, ktere maji negativni vliv na ucinnost tlumice a na narust hluku. tyto tlumice jsou tedy v necem lepsi, ale maji i urcite nevyhody. to se tyka i jedno nebo dvouplastovych tlumicum jsou tam plusy i minusy.
dole zminovany sensetrack nijak nezanikl, jen skoncila reklamni kampan firme co ho vyrabi. tento tlumic neni patent teto firmy, je to napad stary vice nez 30 let a pouzivaji ho i jini vyrobci. jen ta reklama umi hodne.
je pravda ze tlumic se presne da zmerit jen sa specialni stolici, kdy je vymontovan, meri se ne pri dvou rychlostech pistnice ale i pri 5 az 7 jak pri tlaku tak i pri tahu. mereni na vozidle je zkesleno ostatnimi podvozkovymi dily, tlakem v pneumatice, zatizenim atd ale i pouzitou merici metodou a jeji interpretaci.

sachs

Počet príspevkov : 2
Registration date : 01.12.2008

Návrat hore Goto down

tlmiče pruženia Empty Re: tlmiče pruženia

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.