Inter Cars FÓRUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

odvzdusnenie brzdoveho systemu

2 posters

Goto down

odvzdusnenie brzdoveho systemu Empty odvzdusnenie brzdoveho systemu

Odoslať  autoholik Pi marec 28, 2008 1:12 am

Ako spravne odvzdusnit brzdovy system? Pouzivate specialne naradie, alebo len pomocneho cloveka na slapanie? Smile
Niekto vravi ako jediny spravny postup odvzdusnovanie do kriza: PZ, LP, LZ, PP
Ini zas do "U": PZ, LZ, LP, PP.
Question
autoholik
autoholik

Počet príspevkov : 43
Registration date : 25.03.2008

Návrat hore Goto down

odvzdusnenie brzdoveho systemu Empty Re: odvzdusnenie brzdoveho systemu

Odoslať  mikib Pi marec 28, 2008 11:53 pm

mna v jednom nemenovanom servise naucili pouzivat odsavacku-nasadis na odvzdusnovak a ona si sama natiahne kvapalinu-skvela vec, clovek to dokaze sam odvzdusnit bez problemov... dalsie pomocne naradie je tusim na vsduch a tlaci to cez nadobku... poradie je podla mna uplne jedno-tlak sa siri vsekymi smermi rovnako a ja uz len s principu odvzdusnujem v opacnom poradi, ako sa odporuca... Very Happy
skor by som dal do pozornosti, ze niektore auta s ABS by sa mali odvzdusnovat s diagnostikov, lebo v ABS cerpadle (alebo ako to nazvat) je milion kanalikov, kde to beznymi metodami nevymeni vsetku kvapalinu... ale este som nevidel nikoho to tak robit...
ak nie su ziadne pripravky-tak klasika-slapat....

mikib

Počet príspevkov : 92
Registration date : 19.03.2008

Návrat hore Goto down

odvzdusnenie brzdoveho systemu Empty Re: odvzdusnenie brzdoveho systemu

Odoslať  autoholik Po marec 31, 2008 3:52 pm

mikib ty co mas za brzdy na tej felde? Very Happy ..lebo to, ze k nam prichazdas pocut uz peknu chvilu predtym Laughing
autoholik
autoholik

Počet príspevkov : 43
Registration date : 25.03.2008

Návrat hore Goto down

odvzdusnenie brzdoveho systemu Empty Re: odvzdusnenie brzdoveho systemu

Odoslať  mikib Ut apríl 01, 2008 10:05 pm

dobre brzdy musia piskat, to si zapamataj! a cim viac piskaju, tym su lepsie!!! Very Happy
inak mam brembo kotuce, textar dosky, zakuepene v sieti IC... Smile funguju super, aj ked piskaju...

mikib

Počet príspevkov : 92
Registration date : 19.03.2008

Návrat hore Goto down

odvzdusnenie brzdoveho systemu Empty Re: odvzdusnenie brzdoveho systemu

Odoslať  mikib Ut apríl 01, 2008 10:11 pm

inak kamos ked mal keramicke taroxy, tak to este len boli zvuky...! a piskanie to nebolo-taky srotujuci zvuk... ale brzdili skvele...

mikib

Počet príspevkov : 92
Registration date : 19.03.2008

Návrat hore Goto down

odvzdusnenie brzdoveho systemu Empty Re: odvzdusnenie brzdoveho systemu

Odoslať  autoholik Ut apríl 01, 2008 10:38 pm

mikib napísal:dobre brzdy musia piskat, to si zapamataj! a cim viac piskaju, tym su lepsie!!! Very Happy
inak mam brembo kotuce, textar dosky, zakuepene v sieti IC... Smile funguju super, aj ked piskaju...

...tak to potom potvrdzujes nazor nejedneho predajcu, ze kombinacia brembo + textar dava o sebe vediet v podobe audio zaznamu Very Happy
autoholik
autoholik

Počet príspevkov : 43
Registration date : 25.03.2008

Návrat hore Goto down

odvzdusnenie brzdoveho systemu Empty Re: odvzdusnenie brzdoveho systemu

Odoslať  mikib St apríl 02, 2008 8:43 pm

skor ten textrar, aj kamosovi na 525d piskaju, ale... obidvaja sme s tym pocitali, napriek tomu sme ich objednali-funguju vyborne, co tam po tom, ze piskaju....

mikib

Počet príspevkov : 92
Registration date : 19.03.2008

Návrat hore Goto down

odvzdusnenie brzdoveho systemu Empty Re: odvzdusnenie brzdoveho systemu

Odoslať  autoholik St apríl 02, 2008 11:39 pm

no ja som zas siel do "zarucene tichych" ATEčiek a musel som na GALFERy zabalene vnutri lepit makku vrstvu medzi zelezo a piestik Laughing
vela ludi chodi kupovat s tym, ze chce bud kotuce Brembo alebo ATE a platnicky textar!! takze bud su nauceny od modrej konkurencie alebo sa textaracka povest siri v dobrom mene.
PS: piskali ti tie textary od novoty a stale rovnako?? bezne v lete sa mi stava, ze na hociktorom z nasich aut zacnu platne piskat...vtedy pomoze na vychladnutych diskoch pustit sprsku vody z wapky alebo hadice Laughing ...by si sa divim, co a v akom mnozstve odtial ide Shocked
autoholik
autoholik

Počet príspevkov : 43
Registration date : 25.03.2008

Návrat hore Goto down

odvzdusnenie brzdoveho systemu Empty Re: odvzdusnenie brzdoveho systemu

Odoslať  mikib Pi apríl 04, 2008 12:53 am

piskali mi na 2 favach, piskaju aj na felde... vzdy rovnako... ked sa brzdy trosku zohreju, poroztahuje sa strmen, platnicky su volnejse v strmeni a piskaju (neviem, ako ine, ale favo/felda nema ziadnu antivibracnu "vec" , ak sa dobre pamatam)... ale neriesim to, vobec ma to netrapi, nech si piskaju Very Happy je na nich citit, ci su teple, alebo studene, a to mi vyhovuje... vydrzia viac brzdit, kym sa uvaria... uz nechcem zazit pocit, ked letis dole babou, skaces po brzdach a auto miesto brzdenia len spomaluje...

mikib

Počet príspevkov : 92
Registration date : 19.03.2008

Návrat hore Goto down

odvzdusnenie brzdoveho systemu Empty Re: odvzdusnenie brzdoveho systemu

Odoslať  mikib So máj 03, 2008 8:09 pm

no tak ja som dnes odvzdusnoval spojku odsavackou na olej, nijak inak nesla.... inak velmi slvela vec, odporucam...!

mikib

Počet príspevkov : 92
Registration date : 19.03.2008

Návrat hore Goto down

odvzdusnenie brzdoveho systemu Empty Re: odvzdusnenie brzdoveho systemu

Odoslať  autoholik Ne máj 04, 2008 12:07 am

...taka amaterska otazka: kedy a aku spojku treba odvzdusnit? to sa tyka len tych s hydra. loziskom? ktora cas sa odvzdusnuje, sak vsetko je to na "lufte" Shocked
autoholik
autoholik

Počet príspevkov : 43
Registration date : 25.03.2008

Návrat hore Goto down

odvzdusnenie brzdoveho systemu Empty Re: odvzdusnenie brzdoveho systemu

Odoslať  mikib Ne máj 04, 2008 2:44 am

odvzdusnuju sa vsetky, co su hydraulicke a vacsinou je to dost velky problem... suba sa mi podarilo odvzdusnit na 100% az ked som zhodil valec (odvzdusnovak nie je na najvyssom mieste...) ked menis spojku, niekedy musis rozpojit hydrauliku-u centralneho valca vzdy... vacsina lepsich aut mala uz davno hydrauliku, dnes uz ju maju aj stare fabie a octavie... pri tych ale nemusis rozpajat hydrauliku, da sa zhodit valec aj s vedenim... brzdovka ako je zname je hygroskopicka vec a tak by sa mala menit aj v spojke, aj ked malokto to robi.... tak sa potom moze stat, ze spojka prestane fungovat, lebo kvapalina je od vyroby a je uz viac voda, ako brzdovka... pripravky na odvzdusnovanie vacsinou funguju tak, ze tlakom cez nadobku pretlacia kvapalinu az k odvzdusnovaku... ale podtlakovy sposob sa mi zacina pacit stale viac

mikib

Počet príspevkov : 92
Registration date : 19.03.2008

Návrat hore Goto down

odvzdusnenie brzdoveho systemu Empty Re: odvzdusnenie brzdoveho systemu

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.